Mik is azok a csakrák?
A csakra szó Szanszkrit eredetű és jelentése KERÉK. Anyagi testünket és finomfizikai testeinket kapcsolják össze részben közvetlenül, részben pedig energiacsatornákon (nádik és meridiánok) keresztül, melyek az egész testünket behálózzák, és ezeken keresztül kommunikálnak. A csakrák biztosítják az energiaáramlást és életenergiához juttatnak a környezetből és az univerzumból. Az energiákat olyan rezgésekké alakítják át (olyanok mint a transzformátorok), melyekre mind a fizikai testnek, mind pedig az energiatesteinknek szükségük van a létfenntartáshoz és a tökéletes működéshez. Hogy a belső egység és harmónia tökéletesen fenn maradjon, szükségünk van a jól működő csakrákra. Amint látjátok, nagyon fontos szerepet töltenek be az egészségünk és az életben maradásunk érdekében, ugyanis a táplálék csak egy részét fedezi az energiaszükségletünknek. A csakrák a többi finomanyagú energiát veszik fel a környezetből. Működésük összefügg az érzelmi, mentális és a testi állapotunkkal és ugyan ez visszafelé is igaz. A keleti gyógyításban már évezredek óta használják a CSAKRATAN-t.
Jó, ha tudatosítjuk magunkban a csakrák létezését, mert általuk sok mindenre fény derülhet. Energiával történő gyógyításhoz szinte elengedhetetlen a csakrák ismerete, ugyanis a csakratisztítás és harmonizálás segít beszabályozni a kiegyensúlyozott energiaáramlást. Ellenkező esetben, különböző fizikai tünetet is észlelhetünk. Pl : fáradékonyság, betegségek formájában. Valószínűleg valamelyik csakránk diszharmonikus működésére is visszavezethető egy-egy tünet. Magát a betegséget nem szünteti meg, ha megtisztítjuk, feltöltjük és beharmonizáljuk az adott csakrát, de elősegíti a gyógyulás folyamatának a beindulását és az energiaáramlás blokkjának a feloldását. Tehát nem akad el az életenergia áramlása, így a gyógyulás folyamata is be tud indulni.
Hét fő csakra (energiaközpont) van. A test középvonalán találhatóak a gerincoszlop mentén futó fő energiacsatornán (nádin). A test elülső és hátsó részén található párban 5 és 1 alul a gátizomnál, 1 pedig a fejtetőn. Tehát összesen 12. Ezek olyan energiatölcsérek, melyek forognak, és forgásirányukkal, méretükkel valamint színükkel jellemezhetők. Az, hogy milyen irányban forog, attól függ, hogy éppen kifelé vagy befelé áramlik rajtuk az energia. Ha az óramutató járásával megegyező irányba forognak, akkor befelé áramoltatják az energiát, ha ellentétesen, akkor pedig kifelé.
Rendkívül összetett rendszert alkotnak, mert nem csak egymással és az energiatesteinkkel vannak kapcsolatban, hanem szerveinkkel, szervrendszereinkkel, belső elválasztású mirigyeinkkel és idegrendszerünkkel is.
Az elülső oldalon lévő csakrák az érzelmi élettel, a hátulsó oldalon lévők pedig az akarathoz kapcsolódnak.
A csakrák elhelyezkedése, a 7 fő csakra:
- Gyökércsakra: A farokcsont magasságában helyezkedik el a gátnál.
- Nemi csakra(keresztcsonti csakra): Az alhason, helyezkedik el a köldök és a nemi szervek között.
- Köldök csakra (elosztó csakra)Napfonat: Az alhason, a szegycsont alja és a köldök között található.
- Szívcsakra: A mellkas közepén, a két mell között található.
- Torok csakra: A csak tövénél középen helyezkedik el.
- Homlokcsakra( harmadik szem csakra): A két szemöldök között, kicsit feljebb kb a homlok közepén található.
- Fejtető csakra: A fejtetőn található a kutacsnál.
A felső három csakra, vagyis a Fejtető-, a Homlok- és a Torokcsakra magasabb rendű, az égi energiákkal van összeköttetésben.
Az alsó négy csakra, vagyis a Szív-, a Köldök-, a Nemi-és a Gyökércsakra a földi energiákhoz kapcsolódik.
21 mellékcsakránk van, a testtől 2-2,5 cm-re, Kb 3 cm átmérővel:
- Fülek előtt 2 párban
- Mellek felett 2 párban
- Kulcscsontok találkozásánál 1 db
- Tenyereken, talpakon összesen 4 db párban
- Szemek mögött 2 párban
- Ivarszervek 2 párban
- Máj mellett 1 db
- Gyomorhoz kapcsolódva 1 db
- Térdek hajlatában 2 párban
- Léphez kapcsolódva 2 db
- Csecsemőmirigy mellett 1 db
- Napfonat mellett 1 db
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: